Tahıl Ürünlerinde
Tekstür Ölçümü

Tekstür cihazı ile tahıl sektörüne ait ürünlerin dokusal özelliklerini ölçmek için birçok uygulama bulunmaktadır.

MARKA Stable Micro Systems
MENŞEİ İngiltere
GARANTİ 2 YIL GARANTİ + 10 YIL YEDEK PARÇA

Ham maddelerden bitmiş ürüne kadar birçok dokuyu ölçebilirsiniz.

Tahıllı çikolata barları gibi rahatlığın yanı sıra hareket halindeki pratik yemek alternatifleri, kahvaltılık tahılları içeren işlenmiş gıda endüstrisini yönlendiriyor. Gelişmekte olan ülkelerde gelir artışı ve değişen yemek alışkanlıkları, sanayiye yeni bir boyut kazandırırken, gelişmekte olan ülkelerde normal kahvaltı yemeklerinin bir parçası olarak zaten kahvaltılık tahıllar var. Sağlıklı yaşama özel önem verildiğinde, piyasa oyuncuları her yaş grubuna ve yaşam tarzına uygun yeni ürünler sunmaya başlamıştır. Kahvaltılık hububat pazarındaki uluslararası oyuncular, zararlı hidrojenlenmiş yağları, lif ve meyveler gibi daha sağlıklı içerik maddeleriyle değiştirerek ürünlerini yeniden formüle etmeye odaklanıyor. Gluten içermeyen hububatlara olan talep, özellikle Kuzey Amerika ve Avrupa'da arttı. Ayrıca, dünya çapında tahıl gevreği talebinde bir artış gözlemlenmektedir.Doku analizi, bu sektördeki ürün geliştirmenin önemli bir parçasıdır. Özellikle gevreklik ve raf ömrü, tüketici kabulünün yanı sıra püresi, yulaf ezmesi ve kuskus gibi yarı katı hububat ürünlerinin sıkılğı, kıvamı ve yapışkanlığı için hayati önem taşımaktadır.

Exponent Tekstür Analizi yazılımına (AACC ve AIB Standartları dahil) geniş bir yelpazede TAHIL ÜRÜN test yöntemleri dahildir ve otomatik olarak tek tuş ile yüklenir. Erişim ve ürün özelliklerinin önceden sizin için hazırlanan ayarlarına erişiminiz daha hızlı test yapmanıza yardımcı olmaktadır.

Tipik ölçümler şunları içerir:

 • Crispness / Frakibilite / Brittleness
 • Basınç Dayanımı / Sertliği / Sıkılık
 • Kıvam
 • Rüptür Kuvveti
 • Tokluk
 • Esneklik / Modül
 • Stres Gevşeme davranışı
 • Kırılma Mukavemeti
 • Yapışkanlık / Aderans Kapasitesi
 • Raf Ömrü
 • Nişasta Jel Kuvvetleri

Her yıl düzenlenen AACC, ICC ve IFT toplantılarına katılanların yanı sıra Campden BRI'nin Tahıllar, Öğütme ve Pişirme Paneli üyesi olarak, endüstrinin ve müşterilerimizin gereksinimlerine ayak uydurabililnmektedir.

Tekstür cihazı serisinin herhangi biri, listelenen ürün testleri için kullanılabilir.

Bu uygulama alanında yaygın olarak kullanılan özel donanımlar ve tipik ölçümlerin bir bölümü aşağıda gösterilmiştir ancak bu tahıl ürünlerinin test edilmesi için mevcut olan tüm donanımları içermemektedir.

Test prosedürleri şunlardır:

Sıkıştırma, Delinme / Penetrasyon, Gerilme, Kırılma / Bükme, Ekstrüzyon, Kesme / Soyma

Ottawa Cell with Watertight Base

Kahvaltı Tahıllarının 'Raf Ömrü' testi, bir Ottawa Cell, su geçirmez taban plakası ve sıvı toplama kaseti kullanılarak mümkün hale getirilir.

5-blade Kramer Shear Cell

Kuru hububat ürünlerinin kesilmesi için kullanılabilir.

Acoustic Emission and Video Playback

Bir test sırasında akustik verilerin toplanmasına ve kuvvet verilerini video kareleri ile senkronize etmesine izin verin - gevrek ürünlerin testi için özellikle ilgi çekici.

TEKLİF FORMU

TOP
WhatsApp Destek Hattı