TEKSTÜR ANALİZİ ŞİMDİ 4 KAT DAHA DETAYLI !

Testiniz için doğru veri toplama oranını seçmek önemlidir, çünkü sistemden yakalanan ve grafikte gösterilen verileri belirler.

Bir testin veri toplama oranı, saniyede toplanan veri noktalarının sayısı (pps) ile tanımlanır. Genel olarak, daha yüksek bir veri toplama oranı, bir test sırasında daha fazla ayrıntı toplanmasına izin verir.

Yeni Connect serisi cihazlar şimdi 2000 pps’e kadar veri toplama sağlar-bu testinizde saniyede 2000 veri noktaları demektir! Bu daha yüksek veri toplama oranı (2000pps), daha önce mevcut olan oran (500pps) kadar saniyede dört kat daha fazla kuvvet değişikliği algılar ve bu nedenle, gevreklik veya yüksek hız olayları gibi yüksek hız içeren uygulamalar için çok uygundur. Yapıştırıcıların veya kırılgan numunelerin ölçülmesinde olduğu gibi.

Bir test eğrisinin hızla değişen parçalarının detayı, her bir data alma oranındaki artışla birlikte artar. Sinyal ne kadar karmaşık olursa, hiçbir olay kaybolmayacak şekilde veri yakalamak için gerekli olan data oranı o kadar yüksek olur.

Buna ek olarak, Connect yazılımını kullanarak, veri yakalama artık bir test sırasında açılıp kapatılabilir ve bir testin farklı bölümlerindeki veriler farklı oranlarda yakalanabilir. Değişken bir hızın kullanılması, daha düşük önem taşıyan dönemlerde veri yakalamayı sınırlayarak dosya boyutunu azaltabilir. Örneğin, bir yapışkan testin tutma kuvveti süresi, düşük veri toplama hızında yakalanmayı gerektirebilir, ancak testin sonunda prob çekilmesi için 2000pps'ye geçmek faydalıdır.

TOP
WhatsApp Destek Hattı